فولادسازان شمال غربی اروپا به دنبال افزایش 20 یورویی به ازای هر تن متریک کویل نورد گرم هستند. افزایش قیمت فولاد علیرغم کاهش تقاضا برای اقلام مهمی مانند پروفیل آهن، پروفیل سبک یا پروفیل مبلی، در ماه سپتامبر رخ می دهد.

یک منبع آگاه گفت: “من فکر می کنم که آنها در تلاش هستند تا قیمت ها را در مقابل قیمت نهاده ها افزایش دهند.”

طبق گزارش ها، کارخانه ها به دنبال 650-670 یورو (695-720 دلار) به ازای هر تن متریک EXW برای HRC برای تحویل در نوامبر و دسامبر هستند. این به طور قابل توجهی از 630-650 یورو (675-695 دلار) گزارش شده در اواخر آگوست افزایش یافته است. با این حال، این تاجر اقلام فولادی ابراز نگرانی کرد که کاربران نهایی که همان خریداران هستند، این افزایش را نپذیرند.

معیار، سنگ آهن 63.5 درصد آهن به بالاترین حد خود یعنی 119.50 دلار در هر تن سی اف آر تیانجین در 6 سپتامبر رسید. طبق اطلاعات وب سایت Trading Economics، این رقم تقریباً 15 درصد از پایین ترین قیمت 104 دلاری 6 آگوست افزایش یافته است.

کارخانه‌ها تولید را به امید افزایش قیمت فولاد افزایش می‌دهند

افزایش انتظارات مبنی بر اینکه پکن کنترل های تولید فولاد را در آینده نزدیک اجباری خواهد کرد، کارخانه ها را به افزایش تولید در کوتاه مدت سوق داد تا هرگونه کنترلی را کاهش دهند و تقاضا برای سنگ آهن را افزایش دهند.

کندی ساخت و ساز اروپا همچنان یک مشکل بزرگ است.

نرخ های بهره بالاتر توسط بانک های مرکزی در اقتصادهای کلیدی به دلیل تورم شدید پس از حمله روسیه به اوکراین که در فوریه 2022 آغاز شد، همچنان بر فعالیت های ساختمانی اروپا تأثیر می گذارد. در واقع، ساخت و ساز در داخل 27 عضو اروپایی احتمالاً 1.6 درصد سال به سال کاهش می یابد. با این حال، در ماه ژوئن، انجمن فولاد اروپا (Eurofer) همچنین پیش‌بینی کرد که این صنعت در سال 2024 شاهد یک رشد متوسط باشد. اما با این وجود هیچ روزنه امیدی برای افزایش تقاضا برای اقلام ساخته شده از فولاد نیست. به همین دلیل قیمت پروفیل سبک و قیمت قوطی آهن به کمترین میزان در دو سال گذشته رسیده است.

کاربردهای کویل نورد گرم شامل بخش ساخت و ساز است. محصول نورد تخت همچنین به عنوان ماده اولیه برای تولید کلاف نورد سرد و لوله های جوش داده شده مانند لوله مبلی و لوله استیل، که هر دو بخش ساخت و ساز نیز مصرف می کنند، عمل می کند. این نشان می دهد که بازار فعلی اتحادیه اروپا همچنان یک بازار چالش برانگیز است. کاهش تقاضا، قیمت‌های بی‌ثبات مواد و شوک‌های زنجیره تامین، همگی بر قیمت‌ها فشار وارد می‌کنند.

آژانس رتبه بندی مودی پیش بینی تولید ناخالص داخلی چین برای سال 2023 را 5 درصد پیش بینی کرد. با این حال، این سازمان چشم انداز خود را برای سال 2024 از 4.5 درصد به 4 درصد کاهش داد. آخرین آمار نشان می دهد که رشد تولید ناخالص داخلی در دومین اقتصاد بزرگ جهان برای سال 2022 سه درصد بوده است. این موضوع می تواند تاثیر بدی بر اقتصاد جهان و همچنین اقلام فولادی بگذارد.