هیتاچی انرژی یک راه حل مدولار eHouse را به Ovako، تولید کننده پیشرو اروپایی فولاد و یکی از بزرگترین بازیافت کنندگان فولاد در کشورهای شمال اروپا، برای برق رسانی به الکترولیز 20 مگاواتی (MW) در هوفورس، سوئد، ارائه کرده است. این اولین کارخانه در جهان است که فولاد را با هیدروژن قبل از نورد، گرم می کند و علاوه بر گرمایش فولاد، از هیدروژن برای سوخت کامیون های با موتور سلولی استفاده می شود و گرمای اضافی کارخانه برای گرمایش منطقه ای استفاده می شود. از این فولاد در ساخت انواع پروفیل استیل، قوطی آهن، لوله استیل، لوله داربستی، پروفیل مبلی و غیره که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارند، استفاده می‌شود.

این دستاورد حاصل یک همکاری فرامرزی با هیتاچی انرژی، اواکو، گروه ولوو، H2 گرین استیل و نل هیدروژن است که در تابستان 2021 اعلام شد. این ابتکار همچنین توسط آژانس انرژی سوئد با هدف حمایت از ایجاد استفاده گسترده صنعتی از هیدروژن سبز، افزایش دانش در مورد امکانات سوخت و دستیابی به تولید مقرون به صرفه، انجام شده است.

هیتاچی انرژی یک راه حل Grid-to-Stack ماژولار و کارخانه ای را با اجزای اصلی مانند ترانسفورماتورها و یکسو کننده ها، تجهیزات کنترلی مرتبط و اتصالات جریان بالا مورد نیاز برای تبدیل جریان متناوب از شبکه توزیع به جریان مستقیم مورد استفاده در الکترولیز، عرضه کرده است.

آنها گفته اند که ما مفتخریم که با Ovako همکاری می کنیم و بخشی از سفر برای پیشبرد صنعت فولاد پایدار هستیم. یوهان سودرستروم، رئیس بخش اروپا، خاورمیانه و آفریقا در هیتاچی انرژی گفت: این پروژه نقطه عطف مهمی است و پتانسیل کاهش قابل توجهی انتشار جهانی CO2 را دارد.

ما متعهد هستیم که مرزهای نوآوری را با ارائه خدمات مشاوره و فناوری های پیشرو برای تسریع انتقال انرژی ادامه دهیم. راه حل های ما برای بخش هیدروژن از تولید انرژی پاک کارآمد و قابل اعتماد پشتیبانی می کند.

کارخانه هیدروژن موقعیت سوئد را در نوآوری های پایدار تقویت می کند. مارکوس هدبلوم، رئیس و مدیر عامل Ovako می‌گوید: تقاضای فزاینده‌ای برای فولاد خنثی از نظر آب و هوا وجود دارد، که ما در حال حاضر جایگاه پیشرو در آن داریم، و علاقه قابل توجهی در صنعت برای این نوع راه‌حل‌های جدید وجود دارد. اکنون، ما در حال نشان دادن راه رو به جلو برای تولید گرمای صنعتی با درجه بالا به طور کامل بدون فسیل هستیم، نه فقط برای فولاد.

هیتاچی انرژی بر توسعه محصولات، راه حل ها و خدمات نوآورانه متمرکز شده است که از انتقال انرژی پاک برای مشتریان و شرکا پشتیبانی می کند، که شامل راه هایی برای مهار هیدروژن سبز برای آینده ای کربن زدایی شده است. هیدروژن سبز یک جزء جدید و تکمیل کننده در فضای برق رسانی است که هیتاچی انرژی می تواند ارزش و نوآوری قابل توجهی را اضافه کند. با تخصص گسترده در زمینه اتصال به شبکه و راه حل های کیفیت برق، فناوری های پیشگامانه ای را توسعه می دهد که امکان یکپارچه سازی انرژی های تجدیدپذیر، کیفیت توان بالا و شبکه های برق قابل اعتماد و انعطاف پذیر را فراهم می کند.

در 5 سپتامبر 2023، اولف کریسترسون، نخست وزیر سوئد، به همراه سفیر ژاپن، نوکه ماساکی، رئیس Ovako، مدیرعامل شرکت مارکوس هدبلوم و نمایندگان کلیدی هیتاچی انرژی، گروه Volvo، H2 Green Steel و Nel Hydrogen کارخانه هیدروژن را در کارخانه هوفورس افتتاح کردند.