JerryRigEverything، یوتیوبر بسیار معروف، این بار فریم تیتانیومی آیفون ۱۵ پرو مکس را برای بررسی مقدار آلومینیم به‌کاررفته در آن متلاشی کرده است.

یوتیوبر زک در کانال محبوب JerryRigEverything آزمایش دوام آیفون ۱۵ پرو مکس در برابر فشار برای خم شدن را نشان داد که متاسفانه پرچمدار اپل از این آزمایش سربلند بیرون نیامد و فیلم آن در کسری از ساعت در تمام دنیا پخش شد. اپل در مراسم معرفی آیفون‌های سری ۱۵ اعلام کرد که آلومینیوم به‌کاررفته در فریم دور سری پرو این گوشی‌ها به تیتانیوم درجه ۵ متصل شده است.

یوتیوبر زک هنگام باز کردن پیچ‌های آیفون ۱۵ پرو مکس به سخت‌تر شدن تعمیر این گوشی گران قیمت انتقاد کرد. بعد از جدا کردن اجزای داخلی گوشی، او سپس فریم تیتانیومی آن را به کمک یک سنگ جت که ابزاری برای برش سنگ و فلز است، برش داد.

بعد از برش فریم دور آیفون ۱۵ پرو مکس توسط زک، متوجه دو رنگ شدن فلز می‌شویم که آلومینیم نقره‌ای رنگ آن به چشم می‌خورد. با توجه به اندازه‌گیری‌ای که این یوتیوبر انجام داد، ضخامت تیتانیوم به‌کار رفته در این گوشی، یک میلی متر است.

او در این ویدئو، اپل را برای ترکیب شگفت انگیز تیتانیوم و آلومینیوم تحسین کرده است و به‌ گفته او پیوند این دو فلز کار آسانی نیست. ترکیب تیتانیوم و آلومینیوم در ساخت گوشی آیفون کار راحتی نیست زیرا این دو فلز دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند که ترکیب آنها را دشوار می‌کند.

تیتانیوم یک فلز بسیار قوی و مقاوم در برابر خوردگی است. این امر آن را برای ساخت قاب گوشی مناسب می‌کند. آلومینیوم نیز یک فلز سبک و بادوام است که برای ساخت پنل پشتی گوشی مناسب است. با این حال، تیتانیوم و آلومینیوم به راحتی با یکدیگر ترکیب نمی‌شوند. برای ترکیب این دو فلز، باید از فرآیندی به نام عملیات حرارتی استفاده کرد. در این فرآیند، قطعات تیتانیوم و آلومینیوم در معرض حرارت قرار می‌گیرند تا به هم جوش بخورند.

عملیات حرارتی یک فرآیند پیچیده است که کنترل آن دشوار است. اگر فرآیند عملیات حرارتی به درستی انجام نشود، ممکن است باعث ایجاد ترک یا سایر مشکلات در گوشی شود. علاوه بر این، تیتانیوم و آلومینیوم دارای ضریب انبساط حرارتی متفاوتی هستند. این امر باعث می‌شود که این دو فلز در اثر تغییرات دما تغییر اندازه دهند. اگر این تغییرات اندازه کنترل نشوند، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد گوشی شود.