از اواخر بهار، قیمت پلاتین شاهد تحرکات نزولی قابل توجهی بوده است. به دلیل کاهش ارزش، قیمت ها از آن زمان تا حد 14 درصد کاهش یافته است. در 950 دلار در هر اونس، پلاتین از پایین ترین سطح قبلی که قبلا به عنوان مناطق حمایت عمل می کرد، عبور کرد. با این حال، قیمت فلزات گرانبها برای پلاتین اخیراً با 10 درصد افزایش نسبت به پایین ترین قیمت اخیر، از ارزش 950 دلار عقب نشینی کرد.

این اقدام اخیر قیمت، به شکل گیری یک الگوی بازگشت احتمالی به سمت صعود کمک کرد. در واقع، قیمت‌ها به شکل‌گیری یک الگوی احتمالی “W” ادامه می‌دهند، که معمولاً نشان می‌دهد روندها ممکن است در طول یک شکست افزایش یابند. تا زمانی که این اتفاق نیفتد، معامله گران همچنان به نوسانات فعلی به عنوان یک فرصت بالقوه نگاه می کنند.

مانند پلاتین، بازارهای نقره همچنان به نشان دادن الگوی بازگشت احتمالی به سمت صعودی ادامه می دهند و شواهد بیشتری از ساختار و حرکت صعودی ارائه می دهند. از اواخر بهار، قیمت‌ها برای بازارهای نقره نسبت به اوج خود در ماه می، 14 درصد کاهش یافت. اما از زمان رسیدن به پایین ترین سطح جدید در اواخر ژوئن 2023، بازارهای نقره 10 درصد افزایش یافته و به 25 دلار در هر اونس نزدیک شده است. با این حال، تحلیلگران هنوز هیچ روند صعودی را در ساختار فعلی بازار تایید نکرده اند.

 


 

هم پلاتین و هم نقره برای هدایت قیمت ها به سمت روند صعودی به حرکت صعودی مداوم نیاز دارند.

 


 

با توجه به داده‌های اخیر فدرال رزرو در ایالات متحده در مورد افزایش بیشتر نرخ‌ها و حفظ آن، معامله‌گران به ویژه زمانی که دلار شروع به کاهش در اوج 11 هفته‌ای کرد، توجه خود را به این موضوع حفظ کردند. با این حال، اگر یک شکست در قیمت رخ دهد، این اقدام قیمت در دلار روند جدیدی را در شاخص ایجاد می کند. بیش از آن، مطمئناً قیمت فلزات – از جمله پلاتین و نقره – را به سمت شکل گیری روندهای جدید یا ادامه روند فعلی خود سوق می دهد.

با این حال، اقدام قیمتی برای شاخص دلار نیاز به تایید شکست چنین سطوحی با حرکت و حجم قوی دارد. هنگامی که جلسه بعدی فدرال رزرو در پاییز برگزار می شود، قیمت ها تصویر واضح تری از آنچه در شاخص اتفاق می افتد ترسیم می کنند. این امر به معامله‌گران و خریداران سوگیری واضح‌تری ارائه می‌دهد.