دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل :

تدوین استراتژی توسعه صنعتی و همچنین مواردی همچون شناسایی موانع تولید، تعامل صنایع بالادستی و پایین دستی و اصلاح نحوه قیمت گذاری در بورس کالا را از جمله راهکارهای حمایت از تولید محصولات داخلی دانست.

 

امیرحسین کاوه در گفت وگو با ایسنا ،به لزوم توجه به تولید به عنوان یکی از راه های نجات اقتصاد و توسعه کشور تاکید کرده و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به عنوان مقرر راهبردی صنعت کشور، باید موانع پیش روی صنایع مختلف را بشناسد و آن ها را رفع کند.

وی افزود: برای کوتاه شدن پروسه شناخت موانع تولید و تعیین راهکارهای رفع آن، بهتر است وزارت صمت با مراجعه به تشکل ها، سندیکاهای اقتصادی و انجمن ها، پیشنهادات آن ها را بشنود و با توجه به تضاد منافعی که ممکن است بین تشکل ها وجود داشته باشد، با در نظر گرفتن منافع ملی قوانین را مصوب کند.

کاوه در ادامه با بیان این که در حال حاضر کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت اسمی، لوله و پروفیل تولید می شود علت آن را کمبود ورق فولادی و قیمت بالای این محصول عنوان کرد.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل ادامه داد:

وزارت صمت باید راهکارهایی در راستای تعامل بهتر صنایع بالادست فولادی با صنایع کوچک و متوسط بخش خصوصی که مصرف کننده محصولات آن ها هستند، در نظر بگیرد و تامین صنایع داخلی را در اولویت قرار دهد.

وی با بیان لزوم اصلاح نحوه قیمت گذاری محصولات در بورس کالا گفت: قیمت پایه باید براساس قیمت تمام شده تولید محصول تعیین شود و ارتباط مستقیم قیمت ها در بورس کالا با قیمت های جهانی به نفع تولیدکنندگان نیست.

کاوه در پایان تاکید کرد که وزارت صمت باید یک استراتژی توسعه صنعتی کوتاه مدت و مختصر به عنوان الگوی رفتاری دولت براساس واقعیت روز جامعه و با توجه به شرایط رکود و تحریم، تهیه کند.

اخبار در گروه صبا | نویسنده : صباپروفیل | بروزرسانی : 18 فروردین 1400