تا قطع وابستگی از واردات، بومی سازی فولاد ادامه خواهد داشت:

علیرغم خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم ها، شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد کشور توانست طی چهار ماه از سال 1397 پنجاه درصد از برنامه صادرات شمش و فروش امسال خود را محقق سازد.

محمد کشانی مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان:

برنامه صادرات شمش فولاد خوزستان برای کل سال ۱۳۹۷ حدود ۲ میلیون تن پیش بینی و برنامه ریزی شده اما تا پایان تیر ماه یعنی فقط ظرف چهار ماه از سال، بیش از پنجاه درصد آن یعنی یک میلیون و ۸۹ هزار تن محقق گشته است.

کشانی دستیابی به این رکورد را یک موفقیت عالی در مدیریت بحران و فروش صادراتی شرکت در شرایط تشدید تحریم ها توصیف نمود و افزود:

علیرغم اینکه همه تحریم ها علیه کشورمان تشدید شده و از ابتدای امسال با خروج آمریکا از برجام تصور این بود که مشکلات جدی در صنعت و تولید فولاد رخ دهد، ما در فولاد خوزستان نگرانی نداریم چرا که طی ۴۰ سال گذشته بحران های سخت تر از این را هم پشت سر گذاشته ایم. همکاران قدیمی تر فولاد خوزستان بخوبی تجربه های ارزشمندی از ایستادگی و مقاومت به یاد دارند که چگونه طی ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن، در برابر مشکلات، تحریم ها و محدودیت ها ایستادگی کرده ایم.

کشانی تولید ۴ ماهه شرکت را یک میلیون و ۴۴۴ هزار تن و فروش را یک میلیون و ۵۰۳ هزار تن اعلام نمود.

مدیرعامل فولاد خوزستان ادامه داد:

از همان ابتدایی که آقای ترامپ گزارش خود را در خروج از برجام اعلام کرد، در اینجا تیم ماهر و مستعد واحد فروش فولاد خوزستان، اقدامات ویژه خود را برای مقابله با سیاست های زورمدارانه و غیر انسانی آنها در عرصه تقویت اقتصاد مقاومتی آغاز نمود.

محمد کشانی خطاب به کارکنان شرکت نیز ادامه داد:

اقدامات کارگروه مقابله با تحریم ها در شرکت فولاد خوزستان به گونه ای است که توانسته ایم به نسبت سال گذشته در همین مدت، نیمی از اهداف سال ۱۳۹۷ را در فروش داخل و صادرات به اجرا در آوریم. لذا تاکید می نمایم که هیچ گونه نگرانی از بابت خروج آمریکا برای عزیزان خط تولید نباید ایجاد شود و تنها دغدغه کارکنان عزیز و تلاشگر شرکت، باید حفظ روند فزاینده تولید باشد.

کشانی تهیه گزارشات هفتگی و برنامه ریزی خرید اقلام استراتژیک را از اقدامات ستاد مقابله با تحریم ها در فولاد خوزستان بر شمرد و اظهار داشت:

در زمینه خرید و تامین اقلام استراتژیک مورد نیاز فولاد، از جمله الکترود و دیگر موارد، تدابیر لازم دیده شده و تدارک آنها تا پایان سال ۱۳۹۸ نیز برنامه ریزی گشته است. البته در همین راستا، موضوع بومی سازی نیز سر لوحه کار ستاد یاد شده قرار دارد.

وی گفت:

از پیمانکاران داخلی خواسته ایم حداکثر تلاش خود را بنمایند و حتی از بابت تامین مالی طرح های خوداتکایی برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

کشانی تاکید نمود:

به یاری خداوند متعال، بومی سازی فولاد را تا قطع وابستگی از واردات اقلام مورد نیاز در این بخش ادامه خواهیم داد.

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان در ادامه پیام خود با اشاره به شرایط ویژه مقابله با تحریم ها در کشور گفت:

برای حمایت از صنایع پایین دستی نیز، فولاد خوزستان برنامه های مفصلی در دستور کار خود دارد، که از جمله آنها، افزایش فروش داخل و اولویت تامین شمش نوردهای داخلی است که در دستور کار ستاد مربوطه می باشد.

وی از فولاد اکسین،گروه نورد و کاویان به عنوان کارخانجات نوردی یاد کرد که فولاد خوزستان به عنوان تامین کننده شمش، آنها را تحت حمایت دارد.

کشانی تصریح کرد:

در ۴ ماه امسال فروش داخل فولاد خوزستان به ۲ برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته که بیانگر اراده این شرکت در حمایت از کارخانجات نورد داخلی است.

مدیرعامل فولاد خوزستان همچنین اقدامات مالی در کاهش قیمت تمام شده شمش را در روند افزایش تولید شرکت مورد تاکید قرار داد.

محمد کشانی در بحث توسعه شرکت و برنامه های آتی فولاد خوزستان در این زمینه اظهار داشت:

طرح افزایش ظرفیت زیر سقفی از سه میلیون و هفتصد هزار تن کنونی به پنج میلیون و دویست هزار تن، با حداکثر تلاش در فولاد خوزستان دنبال می شود.

وی همچنین ابراز امیدواری نمود که در آتیه نزدیک، مگا مدول احیا مستقیم یک میلیون و ۸۰۰ هزار تنی جدید این شرکت که مناقصه آن در اهواز بتازگی برگزار شده، عملیات اجرایی خود را آغار نماید.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پایان پیام خود، خطاب به کارکنان شرکت تصریح نمود:

در شرایط کنونی، فولاد خوزستان امانتی در دست ماست که باید با تلاش و همدلی آن را به بهترین شکل حفظ کنیم و تا بومی سازی فولاد توسعه دهیم تا در آینده آن را به نسل های آتی تحویل دهیم که در کنار این صنعت، همچنان اشتغال مفید و سازنده داشته و زندگی نمایند.

 

کانال صبا پروفیل

اخبار در گروه صبا | نویسنده : صباپروفیل | بروزرسانی : 18 فروردین 1400