قیمت لوله داربست | لوله داربست | 14 و 17 کیلویی

جدول قیمت و وزن لوله داربست صبا پروفیل

لوله داربست ( آخرین بروز رسانی : امروز )وزن شاخهقیمت هر کیلووضعیت
قیمت لوله داربست 48 ضخامت 1.8میلیمتر کارخانه صبا12/61kg36500 تومانموجود
بروزرسانی: 1402/9/7
قیمت لوله داربست 48 ضخامت 1.9میلیمتر کارخانه صبا13/31kg36500 تومانموجود
بروزرسانی: 1402/9/7
قیمت لوله داربست 48 ضخامت 2میلیمتر کارخانه صبا14/01kg37500 تومانموجود
بروزرسانی: 1402/9/7
قیمت لوله داربست 48 ضخامت 2.5میلیمتر کارخانه صبا17/52kg36500 تومانموجود
بروزرسانی: 1402/9/7
قیمت لوله داربست 48 ضخامت 2.8میلیمتر کارخانه صبا19/62kg36500 تومانموجود
بروزرسانی: 1402/9/7
قیمت لوله داربست 48 ضخامت 3میلیمتر کارخانه صبا21/02kg36500 تومانموجود
بروزرسانی: 1402/9/7

قیمت لوله داربست

معمولاً قیمت لوله داربست مانند قیمت پروفیل برحسب واحد وزن اعلام می‌شود (به‌ عنوان مثال هر کیلو 36/500 تومان یا هر تن 36/500/000 تومان). که این قیمت‌گذاری تابعی از قیمت جهانی ورق نورد گرم، قیمت ارز، تعرفه گمرکی، هزینه انرژی کارخانه ها و … است.

اما قیمت یک شاخه لوله داربست به چه فاکتورهایی وابسته است؟ فاکتور اول وزن لوله است. این لوله در ضخامت‌های مختلف از 1.8 تا 3 میلی‌متر تولید می‌شود، یعنی از وزنی معادل 12 کیلوگرم تا 24 کیلوگرم. بسته به ارتفاع سازه و باری که روی سازه اعمال می‌شود، لوله مناسب را انتخاب می‌کنیم، در واقع قیمت لوله داربست نسبت مستقیم با وزن لوله دارد. فاکتور دوم، جنس و کیفیت ورق استفاده شده در ساخت لوله داربست است، بیش از 90 درصد پولی که بابت خرید لوله‌ای مانند لوله داربست می‌دهید در واقع پول ورق آن است بنابراین استفاده از ورق ارزان‌تر، به راحتی می‌تواند روی قیمت تاثیرگذار باشد. اما باید مد نظر داشته باشید که استحکام و کیفیت جوش لوله، مقاومت خمشی و پیچشی آن و حتی زیبایی ظاهری این لوله مستقیماً به کیفیت ورق وابسته است.

قیمت لوله داربست 14 کیلویی چند است؟

لوله‌ داربست 14 کیلویی ضخامتی معادل 2 میلی‌متر دارد و وزن آن‌ باید بین 13.800 تا 14 کیلوگرم باشد، که با درنظر گرفتن قیمت امروز لوله داربست (36/500 تومان) ، هر شاخه حدوداً 511/000 تومان فروخته می‌شود. این لوله ها معمولا برای پروژه های کوچک با ارتفاع کم مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت لوله داربست 17 کیلویی چند است؟

لوله‌ داربست 17 کیلویی ضخامتی معادل 2.5 میلی‌متر دارد و وزن آن‌ باید بین 17.300 تا 17.500 کیلوگرم باشد، که با درنظر گرفتن قیمت امروز (35500 تومان) ، هر شاخه حدوداً معادل 621/000 تومان فروخته می‌شود. این لوله ها وزن متوسطی دارند و بیشترین مصرف را در بین لوله های داربستی دارند.

قیمت لوله داربست 21 کیلویی چند است؟

لوله‌ داربست 21 کیلویی ضخامتی معادل 3 میلی‌متر دارند و وزن آن‌ باید حدود 21 کیلوگرم باشد، که با درنظر گرفتن قیمت امروز (35500 تومان) ، هر شاخه حدوداً معادل 745/500 تومان در صبا پروفیل فروخته می‌شود. این لوله ای بیشترین ضخامت را در بین لوله های داربست دارند و برای پروژه های بزرگ با ارتفاع بلند مانند سازه های داربست برج ها استفاده میشوند .

لوله داربست چیست؟

لوله داربست یک لوله بلند و توخالی است که معمولاً از جنس فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شود و از آن برای ساخت سازه‌های داربست استفاده می‌شود. داربست ها سکوهای موقتی هستند که به کارگران امکان دسترسی ایمن به مکان‌های بلند را می‌دهند. لوله‌های داربست معمولاً با استفاده از بست‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند تا ساختاری پایدار و محکم ایجاد کنند.

داربست‌های فلزی سازه‌های موقتی هستند که در پروژه‌های اجرایی مختلف مانند پروژه‌های عمرانی یا صنعتی در محل مورد نظر مونتاژ شده و پس از پایان اجرا به سادگی از هم باز و جمع آوری می‌شوند. داربست‌ها استفاده گسترده‌ای در پروژه‌های ‌عمرانی دارند‌. گاهی نقش سایه‌بان یا سازه نگهبان را دارند، گاهی برای اجرای نمای ساختمان‌ها، ساپورت لازم برای اکیپ اجرای نما را تامین می‌کنند، و یا در پروژه‌های عمرانی، نظیر ساخت پل‌ها یا خروجی‌های غیرهم‌سطح، نقش تکیه‌گاه قالب‌های بتن را بازی می‌کنند.

لوله‌های داربست بسته به کاربرد خاص، دارای طول‌ها و قطرهای مختلفی هستند. به عنوان مثال، لوله‌های داربست کوتاه‌تر ممکن است برای ساخت داربست برای یک پروژه بازسازی خانه کوچک استفاده شود، در حالی که لوله‌های داربست بلندتر و ضخیم‌تر ممکن است برای ساخت داربست برای یک پروژه ساختمانی بزرگ استفاده شود.

لوله‌های داربست یک ابزار ضروری برای بسیاری از صنایع از جمله ساخت و ساز، رنگ آمیزی و نگهداری هستند. آن‌ها همچنین در برنامه‌های مختلف دیگری مانند صحنه سازی رویداد و تولید فیلم نیز استفاده می‌شوند.

لوله‌های داربست از مواد محکم و بادوام مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شوند. این، آن‌ها را برای تحمل بارهای سنگین و تحمل شرایط آب و هوایی سخت ایده آل می‌کند. لوله‌های داربست به راحتی جمع آوری و جدا می‌شوند. این امر آن‌ها را به گزینه‌ای عملی و کارآمد برای سازه‌های داربست موقت تبدیل می‌کند.

 


 

لوله داربست یک ابزار همه کاره و ضروری برای بسیاری از صنایع و پروژه هاست. آن‌ها چندین مزیت از جمله استحکام، دوام، تطبیق پذیری و سهولت در استفاده را ارائه می‌دهند.

 


 

فروش لوله داربست

اگر به دنبال خرید لوله داربست هستید، باید بدانید که این محصول یکی از اصلی‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات در سبد فروش گروه صنعتی صبا می‌باشد. به همین دلیلِ تخصصی بودنِ فروش لوله داربست است که شما می‌توانید بهترین قیمت آن را از ما بخواهید. قیمت لوله داربست در گروه صبا به صورت روزانه قرار می‌گیرد و کارشناسان ما به محض تغییر قیمت در بازار، به سرعت، لیست قیمت را به‌روزرسانی می‌کنند.

صبا پروفیل به عنوان تخصصی‌ترین مجموعه فعال در زمینه تولید و توزیع لوله و پروفیل‌های  مختلف و با بیش از ۳۰ سال سابقه در زمینه تولید و پخش، اکنون افتخار آن را دارد که گسترده‌ترین سبد محصولات را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

حجم استفاده از لوله داربست‌ بسیار بالا است و از آن به عنوان عضو اصلی سازه‌های موقت نام می‌برند. لوله‌ داربست در وزن‌های متفاوت توسط کارخانه‌های فولادی تولید می‌شود. دو وزنی که در این میان از فروش بالایی برخوردار هستند، عبارتند از لوله داربست 14 کیلویی و لوله داربست 17 کیلویی. در لیست زیر می‌توانید به صورت تفکیک شده به صفحه محصول هر وزن رفته و مشخصات دقیق آن را بررسی نمایید:

قیمت لوله داربست 14 کیلویی

قیمت لوله داربست 17 کیلویی

 

اجزای سازه داربست

داربست از دو قسمت اصلی لوله و بست تشکیل شده است.

لوله داربست

در سطح جهان، استانداردهای متنوعی برای این لوله‌ها وجود دارد. اما در ایران، لوله‌ای است با قطر خارجی 48 میلی‌متر و ضخامتی بین 1.5 تا 3 میلی‌متر. این لوله از ورق نورد گرم (ورق سیاه)  و به طول 6 متر تولید می‌شود.

لوله داربست

بست داربست

بست‌های داربست، اشکال و انواع مختلفی دارند ولی در کل نقش همه آن‌ها، اتصال لوله‌ها به هم و به تکیه‌گاه داربست است تا بتوان سازه داربست را به کاربردی‌ترین و سریع‌ترین و البته امن‌ترین شکل ممکن نصب و از هم باز کرد.

بست داربست

قیمت لوله داربست ۶ متری

لوله داربست ۶ متری یکی از انواع لوله‌های داربست است که طول آن ۶ متر است. این لوله‌ها معمولاً در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند. لوله‌های داربست ۶ متری برای ساخت داربست‌های مختلف استفاده می‌شوند. آنها برای ساخت پایه‌های داربست، مهارها، افقی‌ها و سایر اجزای داربست استفاده می‌شوند.

لوله‌های داربست ۶ متری عرضه شده توسط صباپروفیل از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای ایمنی طراحی و ساخته شده‌اند. قیمت لوله داربست ۶ متری بسته به قطر، جنس و کیفیت آن متفاوت است. برای اطلاع از آخرین قیمت لوله داربست 6 متری می‌توانید با واحد فروش صباپروفیل در ارتباط باشید.

وزن لوله داربست ۶ متری

وزن لوله داربست ۶ متری بسته به قطر و جنس آن متفاوت است. شما می‌توانید در جدول بالا وزن لوله داربستی 6 متری را مشاهده نمایید.

قیمت و وزن لوله داربست چقدر است؟

لوله داربست 17 کیلویی دارای قطر 48 میلی‌متر است و ضخامتی معادل 2.5 میلی‌متر دارد. همچنین لوله داربست 14 کیلویی ضخامتی معادل 2 میلی‌متر دارد و وزن آن باید بین 13.800 تا 14 کیلوگرم باشد.

 

قطر لوله داربست

داربست‌های ساختمانی سازه‌هایی فلزی هستند که برای دسترسی به نقاط دشوار ساختمان در هنگام ساخت‌وساز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها که به نام لوله داربستی شناخته می‌شوند در دو نوع سبک و سنگین و برای شرایط وزنی متفاوت ساخته شده‌اند. سایز استاندارد این محصول دارای قطر خارجی 48.3 میلی‌متر و ضخامت دیواره 3.2 میلی‌متر و طول 6 متر است.

قیمت مغزی لوله داربست

مغزی لوله داربست قطعه‌ای فلزی است که در داخل لوله داربست قرار گرفته و وظیفه اتصال دو لوله داربست به یکدیگر را بر عهده دارد. به عبارت ساده، مغزی لوله داربست به یک چارچوب عمودی متشکل از لوله‌های داربست متصل به هم اطلاق می‌شود که سیستم پشتیبانی مرکزی را در پروژه‌های ساختمانی تشکیل می‌دهند. این مغزی به عنوان ستون فقرات ساختار عمل می‌کند و ثبات و استحکام ضروری را فراهم می‌کند.

 

پرسش و پاسخ

لوله داربستی را شاخه‌ای بخریم یا کیلویی؟

قطعا کیلویی! ما همواره مشتریان گروه صبا را به خرید در واحد وزن تشویق می‌کنیم، اما چرا؟ زمانی که محصول لوله یا پروفیل است، خرید شاخه‌ای همواره باعث می‌شود که سودجویان این بازار برای افزایش حاشیه سود خود، لوله‌ای با قطر کمتر، ضخامت کمتر، یا حتی طول کمتر تحویل مشتری نمایند، اما با خرید وزنی جلوی تمام این مسائل گرفته می‌شود.

برای خرید لوله داربست چه فاکتورهایی را مد نظر قرار دهیم؟

1- کیفیت ورق مصرفی (بهترین ورق، ورق فولاد مبارکه است) ۲- دقت در ابعاد: قطر خارجی می‌بایست ۴۸ میلی‌متر و ضخامتی بین ۱.۸ تا ۳ میلی‌متر داشته باشد. ۳- طول ۶ متری: بعضا دیده می‌شود که برای کاهش قیمت شاخه، طول آن را کاهش می‌دهند و به‌جای ۶ متر، لوله به طول ۵.۹۰ یا ۵.۸۵ تولید می‌شود که متاسفانه این موضوع مشتری را با مشکلات فراوانی روبرو می‌کند.

 

 

داربست

محصولات در گروه صبا | نویسنده : صباپروفیل | بروزرسانی : 4 آذر 1402


guest
18 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مرتضی
مرتضی
29 روز قبل

کیفیت عالی. قیمت هم از هر جا پرسیدم کمتر پیدا نکردم. فقط برای پاییز و زمستون که بارندگیه بارهای ارسالیتون آسیب نمیبینن؟

علیرضا خالقی
علیرضا خالقی
2 ماه قبل

با درود فراوان
بسیار عالی و کاربردی بود

رضا عزیزی
رضا عزیزی
4 ماه قبل

درود بر شما،بسیار عالی سپاس فراوان از زحمات و اطلاعات دقیق خوب و راهنمایی خوب شما بزرگوار…???

امیر عیوضی
امیر عیوضی
9 ماه قبل

خیلی مطالبتون کامل و خوب بود … متشکرم

مینا نوری
پاسخ به  امیر عیوضی
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر.
ممنون از محبت و حسن نظر شما .

سهراب رضانژاد
سهراب رضانژاد
10 ماه قبل

سلام.
من برای تولید جک داربستی به لوله ۵ سوراخ دار نیاز دارم.
راهنمایی میکنید در مورد منبع تامین.
تشکر

مینا نوری
پاسخ به  سهراب رضانژاد
10 ماه قبل

سلام وقت بخیر
برای اطلاع از موجودی ها و کسب اطلاعات بیشتر لطفا با دفتر فروش صبا تماس بگیرید.

امین قوام
امین قوام
1 سال قبل

سلام 50 شاخه داربستی 1.8 می خواستم. 3 متری برش میزنید؟

مینا نوری
پاسخ به  امین قوام
1 سال قبل

سلام وقت بخیر.
بله براتون انجام میدیم.
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر فروش صبا تماس بگیرید.

علی ایوانکی
علی ایوانکی
2 سال قبل

سلام من ١٢٠ شاخه لوله داربستی نیاز دارم و کرج هستم برام ارسال میکنین ؟

مینا نوری
پاسخ به  علی ایوانکی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر.
بله ، ارسال میکنیم براتون .
لطف کنید با واحد فروش صبا تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنیم .

علی شاهرخی
علی شاهرخی
2 سال قبل

با سلام با اجازتون مطالب با ذکر نام و نشانی لینک سایت شما در سایت خودم نشر میدم و هینطوری که گفتم برای منبع سایت شمارو لینک خواهم داد ما از همکارای شما هستیم در زمینه داربست فعالیت میکنیم
واقعا اطلاعاتتون تکمیل تر از سایت های دیگه بود

دپارتمان IT
دپارتمان IT
پاسخ به  علی شاهرخی
2 سال قبل

از حسن توجه شما سپاسگزاریم و امیدواریم بتونیم بهترین و مفیدترین مطالب رو به بازدید کنندگانمون ارائه بدیم، قطعا استفاده از مطالب با ذکر منبع مانعی نداره، موفق باشید .

الله داد
الله داد
پاسخ به  علی شاهرخی
1 ماه قبل

خوش به حالت