رئیس انجمن فولاد: ایران اولین تولیدکننده فولاد در منطقه است، ایران در هشت ماهه نخست سال جاری میلادی، در بین تولیدکنندگان جهانی فولاد از رتبه ۱۲ به  رتبه ۱۰ صعود کرده است.

سبحانی در ادامه از برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از تاریخ ۱۷ تا ۲۰ در ماه در برج میلاد خبر داد که هدف آن نشان دادن توانایی‌های تولید داخل در زمینه محصولات فولادی است.

به گفته سبحانی برخی از محصولات مورد استفاده در صنعت فولاد در داخل توسط تولیدکننده فولاد تولید و بومی‌سازی شده، اما مصرف‌کنندگان اطلاعی از آن ندارند و به دنبال نمونه‌های خارجی هستند.

در همین راستا رئیس انجمن فولاد از راه‌اندازی یک بانک اطلاعاتی خبر داد که در آن همه محصولات و همچنین ایده‌های تولید محصولات داخلی در بخش فولاد ثبت می‌شود و همه قسمت‌های زنجیره فولاد از آن اطلاع خواهند داشت.

سبحانی میزان تولید محصولات نوردی و میانی فولادی در هشت ماهه نخست امسال را به ترتیب ۱۴ میلیون و ۲۳۲ و ۱۶ میلیون و ۶۴۰ هزار تن عنوان کرد که نسبت به سال گذشته ۱۰ و ۱۸ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد امسال حدود هشت تا ۱۰ میلیون تن فولاد مازاد مصرف داشته باشیم که انتظار می‌رود گمرک و دولت شرایط تسهیل صادرات آن‌را فراهم کنند.

اخبار در گروه صبا | نویسنده : صباپروفیل | بروزرسانی : 13 دی 1399