به نقل از دنیای اقتصاد مجتمع فولاد صنعت بناب در اردیبهشت ماه سال جاری یعنی سال 1400 که به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، نام گذاری شده است ۷ رکورد جدید تولید ثبت کرد و در خرداد ماه موفق به کسب «تندیس رضایتمندی مشتری» شد.

در چهارمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری که از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد ، مجتمع فولاد صنعت بناب موفق به دریافت تندیس زرین رضایتمندی مشتری شد. این اجلاس در اواخر خرداد و در تهران با رویکرد نقش مدیران اقتصادی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید برگزار شد.

یکی از ۷ رکورد تولید ثبت شده در خطوط مجتمع فولاد صنعت بناب شامل رکورد تولید ماهانه در مجموع ذوب و نورد ۱۰۶ هزار و ۲۸۰ تن در کل خطوط مجتمع در اردیبهشت ماه صورت گرفته است.

از این میزان تولید ماهانه ۱۹ هزار و ۹۳۴ تن در خط ۲ نورد شاهین، ۳۲ هزار و ۱۸۹ تن در خطوط نورد سهند، ماهانه ۶۲ هزار و ۱۹۵ تن در کل خطوط نورد و تولید ماهانه ۲۸ هزار و ۵۸۶ تن در ذوب شاهین، ۱۵ هزار و ۴۹۹ تن در ذوب شهریار و در مجموع خطوط تولید ماهانه ۴۴ هزار و ۸۵ تن در خطوط ذوب در اردیبهشت از بدو تاسیس این مجموعه فولادی بی‌سابقه بوده است.

یکی از مواردی که سبب بهبود روند تولید شده است ، انسجام‌بخشی به تولید و تامین مواد اولیه، اقلام مصرفی، اصلاح زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف و حرکت با نیاز روز در بهره‌مندی از دانش و توان داخلی بوده است که با همزمان در بخش‌های مختلف مجموعه در حال انجام است و با اولویت قراردادن امور کارکنان اعم از مسائل رفاهی و آموزشی، صورت می‌پذیرد.

از اهداف پیش روی این مجموعه می توان به تمرکز و توجه این مجموعه به بازار مصرف داخلی و خارجی و برنامه‌ریزی برای رسیدن به سهم بیشتر از بازار مصرف کشور و همچنین افزایش میزان صادرات و توسعه بازار در کشورهای عربی، حاشیه خزر و ایجاد بازارهای صادراتی اشاره کرد.

مجتمع فولاد صنعت بناب با برخورداری از نیروی متعهد، متخصص و دانش و توان فنی بالا در حال حاضر یکی از جوان‌ترین و فعال‌ترین مجموعه‌های فولادی کشور است که محصولات فولادی خود را با کیفیت بالا روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌کند.