در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۳، دو جسد که ادعا می‌شد متعلق به «موجودات بیگانه» هستند، در یک نشست علنی در مجلس مکزیک به نمایش گذاشته شدند. این جسدها توسط جیمی مائوسان، روزنامه‌نگار و یوفولوژیست مکزیکی، به کنگره ارائه شد.

مائوسان ادعا می‌کند که این جسدها در نزدیکی شهر کوسکو در جنوب شرق پرو پیدا شده‌اند و قدمتی ۱۰۰۰ ساله دارند. او می‌گوید که این جسدها در معادن دیاتوم (جلبک) پیدا شده‌اند و فسیل شده‌اند. مائوسان همچنین ادعا می‌کند که این جسدها توسط دانشمندان دانشگاه مستقل ملی مکزیک مورد مطالعه قرار گرفته‌اند و شواهدی از وجود دی‌ان‌ای غیرانسانی در آنها یافت شده است.

گفته شده است که در بدن یکی از جسدها، شواهدی از وجود فلزاتی مانند اسمیوم و کادمیوم وجود دارد. این فلزات معمولاً در بدن انسان یافت نمی‌شوند و به عنوان مواد سمی شناخته می‌شوند.

اسمیوم و کادمیوم دو فلز سنگین هستند که در طبیعت یافت می‌شوند. این فلزات به عنوان مواد سمی شناخته می‌شوند و می‌توانند عوارض جدی در سلامت انسان ایجاد کنند. اسمیوم یک فلز مایع با رنگ نقره‌ای است که در دمای اتاق مایع می‌ماند. این فلز در طبیعت به صورت طبیعی یافت نمی‌شود و باید به صورت مصنوعی تولید شود. اسمیوم در صنایع مختلف مانند الکترونیک، شیشه‌سازی و ساخت مواد منفجره استفاده می‌شود.

کادمیوم یک فلز خاکستری با رنگ نقره‌ای است که در طبیعت یافت می‌شود. این فلز در کانی‌های مختلف مانند سولفورید روی و سرب یافت می‌شود. کادمیوم در صنایع مختلف مانند تولید باتری‌ها، رنگ‌ها و پلاستیک‌ها استفاده می‌شود.

اسمیوم و کادمیوم هر دو مواد سمی هستند که می‌توانند عوارض جدی در سلامت انسان ایجاد کنند. این فلزات می‌توانند از طریق استنشاق، بلع یا تماس پوستی وارد بدن شوند. اسمیوم می‌تواند باعث آسیب به کلیه‌ها، سیستم عصبی و سیستم قلبی عروقی شود. این فلز همچنین می‌تواند باعث ایجاد سرطان شود. کادمیوم می‌تواند باعث آسیب به کلیه‌ها، استخوان‌ها و سیستم عصبی شود. این فلز همچنین می‌تواند باعث ایجاد سرطان شود.

این ادعا که در بدن این موجودات تازه کشف شده، این فلزات سمی وجود داشته، مورد تردید قرار گرفته است. برخی از دانشمندان معتقدند که این فلزات ممکن است به صورت مصنوعی به بدن جسد اضافه شده باشند.

با این حال، تمامی این ادعاها توسط دانشمندان دیگر مورد تردید قرار گرفته‌اند. برخی از دانشمندان معتقدند که این جسدها متعلق به کودکان انسان هستند که در اثر بیماری یا سوءتغذیه جان خود را از دست داده‌اند. سایر دانشمندان نیز معتقدند که این جسدها متعلق به حیوانات هستند، مانند میمون‌ها یا شامپانزه‌ها.

در حال حاضر، هیچ مدرک علمی معتبری وجود ندارد که نشان دهد این جسدها متعلق به موجودات بیگانه هستند.