قیمت پروفیل مثلثی | پروفیل مثلثی | گروه صبا تولید و تامین لوله و پروفیل صنعتی

 

پروفی پروفیل مثلثی

به طور کلی پروفیل فولادی به مقاطعی تو خالی گفته می شود که جنس ورق آن ها از فولاد و شکل مقطعشان مربع، مستطیل، مثلث و یا شکل های میانی از ترکیب آن ها و غیر از دایره باشد. پروفیل مثلثی یکی از انواع این مقاطع با طراحی منحصر به فرد است. بر خلاف تمامی انواع پروفیل های فولادی که در دو نوع سبک و سنگین تولید می شوند پروفیل مثلثی به دلیل آن که تنها کاربرد دکوراتیو دارد فقط از ورق روغنی تولید شده و سبک است. این مقطع فولادی تنوع بالایی از نظر ضخامت، شکل، سایز، استاندارد، ابعاد، قطر، فرم و … دارد که با توجه به مورد مصرف محصول تولیدی، نوع خاصی از آن مورد استفاده قرار می گیرد.

برای تولید پروفیل مثلثی هم مثل تمامی انواع پروفیل ها، ورق روغنی ابتدا به شکل نوار هایی برش داده می شود که عرض آن ها با توجه به سایز پروفیل تولیدی مشخص شده، در مرحله ی بعد این نوار ها به کمک انواع قالب ها و غلطک ها به شکل استوانه ای توخالی با مقطع مثلثی و درزباز در می آید. مرحله ی آخر اتصال دو لبه ی ورق در محل درز به کمک جوشکاری است. جوشکاری باعث ایجاد زائده هایی بر سطح پروفیل و در محل جوش می شود که برای بهبود کیفیت سطح، در مرحله ی آخر این زائده ها بعد از اتمام جوشکاری برداشته می شود.

پروفیل مثلثیانجام تمامی انواع فرآیند ها برای این مقطع فولادی با توجه به شکل خاص آن امکان پذیر نمی باشد. زوایای مقطع آن تحت فرآیند های کشش کاری و خم پروفیل واکنش های پیش بینی ناپذیری از خود بروز می دهند که عملا انجام این فرآیند ها را برای آن امکان ناپذیر کرده است اما با توجه به کاربرد زیادی که در تولید محصولات دکوراتیو دارد و کیفیت بالای سطح ورق آن، از انواع آبکاری به منظور ایجاد مقاومت در برابر زنگ زدگی و یا زیباتر کردن سطح استفاده می شود. ویژگی های پروفیل مثلثی هم مثل تمامی انواع لوله و پروفیل ها از خواص ورق آن ناشی می شود که دقت ابعادی و کیفیت سطحی مناسب برای انواع آبکاری و رنگ کاری از جمله مهمترین آن ها برای این نوع خاص از مقاطع فولادی است.

برای تولید پروفیل مثلثی از فرآیند جدیدی به نام الاستوفرمینگ هم استفاده می شود که طی آن لوله با مقطع دایره به پروفیل با مقطع مثلثی شکل تبدیل می شود. به این منظور لوله فولادی بین یک قالب V شکل سخت و پانچ های تخت فشرده می شود تا مقطع آن مثلثی شکل بشود. درست مثل تمامی انواع پروفیل مبلی، پروفیل مثلثی نیز بر اساس طول شاخه، اندازه ی خارجی پروفیل و ضخامت آن دسته بندی می شود.

 

 

محصولات در گروه صبا | نویسنده : سروناز خسروی راد | بروزرسانی : 22 شهریور 1402


4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها